Zabawki dla dzieci- upominek świąteczny, który nie tak łatwo wybrać

Święta to magiczny i pełen niespodzianek czas. Zwłaszcza najmłodsi czekają na niego z utęsknieniem, bo liczą na dużą ilość gwiazdkowych prezentów. Najbardziej pożądanym przez nie świątecznym upominkiem są, a jakże zabawki dla dzieci.

Jakie zabawki dla dzieci daje się niemowlętom?

Dzieciom, które mają poniżej roku, nie można podarować klasycznych i najpopularniejszych w sklepach zabawek. Dla nich odpowiednim podarunkiem na ten wyjątkowy czas są kolorowe, grające karuzele. Niemowlęta nie tylko lubią ich miły i wpadający w ucho dźwięk, lecz podoba się im w nich jeszcze to, że są takie kolorowe i ciągle wirują. To z kolei prowadzi do tego, że patrząc na obracającą się w kółko karuzelę- szybciej im się zasypia.

Niemowlętom można również dać kolorowe grzechotki i gryzaczki. Pierwsze pomogą im rozwijać sprawność rączek i ćwiczyć mięśnie. Drugie będą jak znalazł, gdy niemowlęciu zaczną wyrzynać się ząbki. Idealną zabawką dla małego dziecka jest również Bujaczek. Nie dość, że będzie w nim wyciszone i zadowolone, to na pewno również bezpieczne, gdyż bujak ma w zestawie mocne pasy stabilizujące, którymi można przypiąć dziecko, aby w trakcie zabawy nie wypadło i nie zrobiło sobie krzywdy.

prezent dla dziecka

A co można kupić na święta przedszkolakowi?

Tutaj jest o wiele więcej możliwości. Po pierwsze można podarować mu wszelakiej maści piłki, piłeczki czy kulki. Będzie mógł nimi rzucać do tarczy, o ile będą miały samoprzylepną powłoczkę. Będzie nimi mógł bawić się zarówno w domu, jak i na dworze. W ostateczności można mu dać ogromnych rozmiarów piłkę, na której będzie skakał lub po prostu toczył ją po podłodze.

Trafionym prezentem dla przedszkolaka jest oczywiście miś lub lalka. Dozwolone są także zabawki dla dzieci takie jak konik na biegunach czy osiołek. Na nich bujanie się do przodu i w tył to fajna zabawa. O ile oczywiście dziecko nie rozbuja zabawki zbyt mocno lub nie zapomni o tym, by jej ani na chwile nie puszczać. Zobacz również jak wybrać prezent dla małego sportowca.

Co natomiast ucieszy ucznia szkoły podstawowej?

Tu poziom trudności wzrasta. Po pierwsze nie można obdarować go samochodzikiem, konikiem na biegunach czy balonikiem, bo poczuje się urażony i zlekceważony. Można kupić mu na przykład hulajnogę, kład lub deskorolkę. Z bardziej edukacyjnych zabawek na pewno spodoba mu się podświetlany globus, interaktywna mapa świata czy zabawny piórnik lub plecak.

Istotne jest jednak to, by nie był on zbyt dziecinny, inaczej obdarowany malec może stać się ofiarą drwin i docinków ze strony kolegów. Starszym dzieciakom można także bez obaw zakupić gry planszowe i edukacyjne. Przydadzą się one szczególnie podczas okresu jesienno- zimowego, gdy pogoda nas nie rozpieszcza i istnieje przymus pozostania w domu.

Zabawki dla dzieci- jakie preferują nastolatki?

Chociaż nastolatki zarzekają się, że już nie bawią się zabawkami dla dzieci, nie jest to całkowicie zgodne ze stanem faktycznym. Jak nazwać te wszystkie smartfony, tablety czy interaktywne konsole. To nic innego jak zabawki dla dorosłych i pożeracze czasu. Nastolatkom podobają się także wszelkie inne elektroniczne gadżety takie jak smartwatche, czujniki ruchu czy aplikacje do biegania, które liczą przebyty dystans.

Słowem nastolatki uwielbiają nowoczesne zabawki dla dzieci i nimi się zazwyczaj ekscytują. Już przestały je cieszyć, ubrania, wejściówki na basen czy do kina, bo mają je po prostu na co dzień, a nie tylko od święta. Nastolatkom oczywiście nadal można podarować takie zabawki jak rolki, wrotki czy zestaw do ping- ponga, ale warunek jest jeden, muszą dobrowolnie zechcieć ruszyć się sprzed ekranu komputera.