Zabawki interaktywne

Zabawki dla dzieci to nie tylko przedmiot, którym można się doskonale bawić. To również szansa na to, by znacznie przyspieszyć i wspomóc rozwój emocjonalny dziecka oraz dostarczyć mu pozytywnych bodźców.

Na co konkretnie mogą wpłynąć zabawki dla dzieci?

zabawki interaktywne

A choćby na rozwój mowy. Zwłaszcza te interaktywne mają na tym polu spore osiągnięcia. Zabawki dla dzieci interaktywne są także doskonałym stymulatorem do rozwoju koordynacji wzrokowo- ruchowej. Dzieje się tak, ponieważ większość z nich jest na baterie i umie się poruszać. W związku, z czym malec musi je najpierw namierzyć wzrokiem, następnie po nie pójść, a dopiero na końcu po nie samodzielnie sięgnąć.

Zabawki interaktywne dla dzieci nauczą malucha podskakiwać, tańczyć i w ogóle poruszać się w rytm i takt muzyki. Dzięki nim pozna najważniejsze nazwy zwierząt, zacznie nazywać przedmioty użytku domowego i w ogóle świat zewnętrzny zacznie go bardziej interesować.

Co można zaliczyć w poczet interaktywnych zabawek dla dzieci?

Na pewno wszelkiej maści mówiące laki, misie i samochodziki. Mają one niewątpliwą zaletę- nie tylko cieszą oczy dziecka bogactwem form i kolorów, lecz również potrafią na dłużej pozyskać uwagę malucha, a to plus nie do oszacowania. W poczet nowoczesnych dziecięcych zabawek można zaliczyć także wszelkiej maści instrumenty muzyczne, grające książki i albumy oraz samodzielnie chodzące zwierzątka zasilane bateriami, którymi trzeba zajmować się jak prawdziwymi. To znaczy głaskać je, wyprowadzać na spacer, a także dbać o to, by miały komfortowe warunki oraz nie były samotne. Dzięki nim maluch uczy się, co to znaczy opiekować się kimś i łatwiej mu później nazwać i wyrazić swoje uczucia.

zabawki interaktywne dla dzieci

Na co trzeba uważać, mając zabawki interaktywne dla dzieci?

Po pierwsze, by dziecko rychło ich nie zepsuło. Nie jest żadnym rewelacyjnym odkryciem stwierdzenie, że tego typu asortyment jest bardzo kruchy i delikatny, w związku z czym łatwo naruszyć oraz zakłócić jego poprawne działanie. Po drugie trzeba przypilnować, by maluch nie wziął niechcący jakiegoś drobnego elementu tychże zabawek do buzi, bo taki nierozważny krok mógłby zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.

Po trzecie należy mieć na uwadze, by zabawki interaktywne leżały w suchym i pozbawionym wilgoci miejscu. Gdyby nie daj Boże- ich układy scalone zawilgły, mogłyby definitywnie przestać działać. A ich naprawa byłaby z punktu finansowego kompletnie nieopłacalna. Po czwarte nie wolno zapominać, by w tego typu zabawkach co jakiś czas wymieniać baterię. Jest rzeczą naturalną, że one w końcu się zużywają, a wtedy zabawki interaktywne nie mogą swobodnie i poprawnie funkcjonować. Po piąte warto wziąć również pod uwagę to, by zabawka interaktywna była dopasowana do faktycznego wieku dziecka. Gdy tak nie będzie, zabawa nią może w ogóle nie przynieść oczekiwanych przez rodziców rezultatów.

Dlaczego interaktywne cuda techniki wyparły tradycyjne zabawki dla dzieci?

Powód jest banalny, bo są oparte na zupełnie nowych technologiach. To sprawia, iż zabawa nimi jest nie tylko przyjemna, ale i pouczająca. Poza tym zabawki interaktywne dla dzieci wpisują się poniekąd w oczekiwania rodziców wobec dzieci, aby ich pociechy już na życiowym starcie były bardziej zaradne i mądrzejsze od rówieśników. Wtedy jest duża szansa, że w przyszłości odniosą sukces zawodowy. Rodzice kupują maluchom zabawki interaktywne z jeszcze jednego oczywistego powodu. Liczą, że dzięki nim zyskają odrobinę czasu dla siebie, gdyż ich dzieci będą tak zajęte zabawą, iż nie będą wysuwać w ich stronę żadnych próśb lub żądań.