Przedszkole- miejscem gdzie od lat niezmiennie królują zabawki dla dzieci

Przedszkole to miejsce szczególne, gdzie zabawki dla dzieci są produktem pierwszej potrzeby. To one mają osłodzić gorycz rozstania z rodzicem i sprawić, by czas spędzony tutaj płynął przyjemnie i spokojnie.

zabawki do przedszkola

Jaką funkcję dodatkową pełnią jeszcze zabawki dla dzieci w przedszkolu?

Po pierwsze mają one zachęcić i niejako przykuć uwagę dziecka, tak by nie płakało, gdy rodzic odchodzi i nie próbowało za nim pobiec. Można zatem żartobliwie stwierdzić, że zabawki w przedszkolu mają być wabikiem na zdezorientowane i nieco zagubione maluchy. Dzięki zabawkom małym dzieciom owa edukacyjna placówka ma jawić się jako miejsce spokojne, atrakcyjne i przyjazne.

Przedszkolne zabawki mają również za zadanie wyciszyć dziecko i doprowadzić do tego, aby zabawa pochłonęła je bez reszty. Przez to zapomną o tęsknocie za domem oraz bliskimi. Poza tym zabawki pełnią też rolę wychowawczą, bo dzięki nim u maluchów kształtują się właściwe postawy prospołeczne takie jak bezinteresowność i dzielenie się z innymi ludźmi.

Po co są jeszcze zabawki w przedszkolu?

A choćby po to, żeby sprawić, że sale tętnią życiem, kolorami i radością. Dzięki zabawkom słychać śmiechy dzieci, a na ich twarzach można zobaczyć autentyczną radość i szczęście. Zabawki w przedszkolu przydają się również do tego, by na ich przykładzie pokazać dzieciom- czym są uczucia takie jak miłość, przyjaźń, zrozumienie lub czułość.

Gdy dzieci widzą, jak pani przedszkolanka tuli do siebie maskotkę, głaszcze ją po głowie i dotyka ją z miłością oraz delikatnością- łatwiej im zrozumieć, dlaczego mają być wobec siebie mili i tolerancyjni. Wreszcie zabawki dla dzieci w przedszkolu stanowią dla milusińskich atrakcje numer jeden. To o nie toczą się nieustanne bitwy i przepychanki między przedszkolakami. I to one stanowią ciekawą i odmienną alternatywę, gdy dzieciakom znudzi się nauka pisania i czytania.

Jaki rodzaj zabawek dla dzieci można spotkać w przedszkolu?

Zabawki dla najmłodszych

Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście pluszowe misie i zwierzątka. To one są zabawkami, po które sięga się tu najczęściej. Równie rozchwytywane są lalki i samochodziki. Przy czym tymi pierwszymi bawią się przeważnie tylko dziewczynki, a te drugie, jak nie trudno zgadnąć to domena chłopców. Zabawką, która spełni oczekiwania obu płci, są na pewno klocki. Można z nich budować rozmaite budowle i fortyfikacje. A ich burzenie i rozkładanie na czynniki pierwsze sprawia niemal tyle samo przyjemności, co układanie.

W przedszkolu pełno jest również kolorowych piłek o różnych wielkościach, interaktywnych samochodów i instrumentów muzycznych takich jak organy, keyboard czy gitary. W takim miejscu jak przedszkole nie może też zabraknąć przede wszystkim flamastrów, pisaków i farb. Na honorowym miejscu są też ulokowane książeczki z obrazkami czy gry planszowe. To dzięki nim w sposób nie do końca świadomy maluch uczy się liczyć, czytać i zapamiętywać. Jest to o tyle fajne, że robi to poprzez zabawę, bez żadnego specjalnego przymusu.

Czy w przedszkolu dba się jakoś o zabawki dla dzieci?

Ależ tak, bo po pierwsze zabawki są segregowane i układane na półkach. Po drugie pluszakom przynajmniej dwa razy w tygodniu funduje się czyszczenie i odkurzanie. To po to, by nie zalegał na nich kurz. Mógłby on uczulać maluchy ze skłonnościami do alergii. Zabawkom, które nie mają na swoim miejscu wszystkich kończyn czy innych elementów panie przedszkolanki aplikują terapię naprawczą.

Objawia się to tak, że utracone części ciała lalek czy misiów zostają do nich z powrotem mocno przymocowane. Ponadto tego rodzaju zabawki jak misie, klocki czy książeczki muszą być od czasu do czasu odkażane, by nie stały się siedliskiem lub wręcz wylęgarnią drobnoustrojów i bakterii.